Chip tuning ciągników i maszyn rolniczych - czy traktor też może być po chipie?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chip Tuning maszyn rolniczych i budowlanych

Chip tuning przez wiele lat stosowano głównie przy samochodach osobowych. Teraz jednak coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na chip tuning maszyn rolniczych i budowlanych. To doskonały sposób na poprawę ich parametrów i osiągów, a także zmniejszenie kosztów użytkowania. Profesjonalnie przeprowadzony chip tuning jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie obniża żywotności podzespołów. Jakie korzyści przynosi modyfikacja?

Na czym polega chip tuning?

Ówczesne jednostki silnikowe posiadają specjalny sterownik, który ogranicza moc i parametry pracy silnika w taki sposób, aby zmaksymalizować jego żywotność oraz spełnić normy emisji spalin. Producenci pozostawiają jednak spory margines bezpieczeństwa, a to sprawia, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać maksymalnego potencjału maszyny. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak chip tuning czyli modyfikacja sterownika silnika.

Proces chip tuningu rozpoczyna się od dokładnego sprawdzania parametrów pracy maszyny za pośrednictwem specjalistycznych metod pomiarowych. Następnie dokonuje się modyfikacji sterownika w taki sposób, aby lepiej wykorzystać potencjał i możliwości silnika. Chip tuning jest przeprowadzony w taki sposób, aby dokonane modyfikacje w żaden sposób nie obniżały żywotności podzespołów oraz nie wpływały negatywnie na emisję spalin. Wprowadzone zmiany są ponownie sprawdzane na hamowni w celu dokładnej optymalizacji parametrów pracy silnika.

 

Jakie korzyści przynosi chip tuning maszyn rolniczych i budowlanych?

Podstawowe korzyści z przeprowadzonej modyfikacji nie różnią się od tych uzyskanych w przypadku samochodów osobowych. Maszyna zyskuje przyrost mocy oraz możliwość bardziej efektywnej pracy. Ograniczone zostanie także zużycie paliwa. W zależności od silnika oraz rodzaju maszyny, można uzyskać oszczędność na poziomie 10-15%.

W przypadku maszyn rolniczych i budowlanych chip tuning uwzględnia także charakterystyczne aspekty pracy. Możliwość wydajnej pracy na wyższym biegu przyczynia się do zmniejszenia obrotów silnika. Zwiększone zostają także możliwości uciągu lub udźwigu maszyny przy zachowaniu niższych obrotów. W związku z tym, eksploatacja maszyn rolniczych i budowlanych staje się bardziej komfortowa, wydajna, a także tańsza. Z tego względu na chip tuning decyduje się coraz więcej firm budowlanych oraz gospodarstw rolniczych.

 

Chip tuning maszyn rolniczych i budowlanych tylko u specjalistów

Należy pamiętać, że powyższe korzyści gwarantuje wyłącznie prawidłowo przeprowadzony chip tuning. Dlatego też, w celu dokonania modyfikacji należy udać się do wyspecjalizowanych serwisów zajmujących się tuningiem. „Domorosłe” serwisy z całą pewnością nie gwarantują dobrze wykonanej usługi. Źle wykonana modyfikacja może być przyczyną obniżenia żywotności silnika, zwiększenia zużycia paliwa, a także większej emisji spalin. Warto zatem wybrać doświadczony serwis, który udzieli nam gwarancji na przeprowadzone modyfikacje.

 

Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search