Chip tuning aut cieżarowych? Daje oszczędności?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

 

 

Chip Tuning aut ciężarowych świetnym sposobem na zmniejszenie zużycia paliwa 

Chip tuning ciężarówek i aut dostawczych to doskonała propozycja dla firm transportowych, które chcą usprawnić swoją flotę i zmaksymalizować zyski. Fachowo przeprowadzone modyfikacje gwarantują lepsze właściwości jezdne oraz znaczne ograniczenie zużycia paliwa. W ten sposób, jazda staje się dużo przyjemniejsza oraz bardziej ekonomiczna. Dlaczego warto zdecydować się profesjonalną usługę chip tuningu aut ciężarowych?

Na czym polega chip tuning aut ciężarowych?

Znani producenci aut ciężarowych wyposażają swoje silniki w sterownik elektroniczny. Jego zadaniem jest ograniczenie mocy i momentu obrotowego, a także właściwe dawkowanie AdBlue. Taki zabieg ma wydłużyć żywotność pojazdu, a także wpłynąć na ograniczenie emisji spalin. Producenci bardzo często decydują się na restrykcyjne ograniczenia parametrów pracy silnika. W ten sposób sterownik uniemożliwia wykorzystanie pełnego potencjału ciężarówki. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest specjalistyczny chip-tuning czyli modyfikacja sterownika silnika.

Pierwszym krokiem jest dokładne sprawdzenie obecnych parametrów pracy silnika z wykorzystaniem fachowych urządzeń pomiarowych. Następnie przeprowadzone zostają modyfikacje, które mają za zadanie w bezpieczny sposób wykorzystać maksymalny potencjał silnika. Dobrze przeprowadzony chip tuning nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Po wprowadzeniu zmian różnice są sprawdzane na badaniach pomiarowych. W ten sposób zyskujesz gwarancje, że zastosowane modyfikacje przyniosą oczekiwane przez Ciebie efekty

Dlaczego warto zdecydować się na chip tuning aut ciężarowych?

Najważniejszą zaletą chip tuningu jest znacząca poprawa pracy silnika. Posiada on większą moc oraz może bezpieczniej i efektywniej pracować na wyższych obrotach. To oczywiście wymiernie przekłada się na osiągi. Dzięki temu, kierowcy mogą w lepszym tempie realizować dostawy. Poprawa parametrów przekłada się także na większy komforty jazdy. Niezwykle ważnym plusem jest także ograniczenie zużycia paliwa. Przy niektórych silnikach możliwe jest zmniejszenie spalania nawet o 10% przy jednoczesnym wzroście mocy o 30%. 

Wnioski nasuwają się same. Dobrze stuningowana flota gwarantuje zmaksymalizowanie zysków oraz zminimalizowanie kosztów utrzymania ciężarówek. Chip tuning sprawdza się doskonale zarówno w przypadku aut ciężarowych, jak również aut dostawczych. Przeprowadzone modyfikacje pozytywnie wpłyną także na zadowolenie i bezpieczeństwo Twoich pracowników. 

Chip tuning tylko w specjalistycznych serwisach

Przeciwnicy chip tuningu twierdzą, że taki zabieg obniża żywotność silnika, a także sprzyja większej emisji spalin. Jest to tylko połowiczna prawda. Powyższe konsekwencje to następstwo nieprawidłowo przeprowadzonych modyfikacji sterownika przez „domorosłych” speców. W renomowanym serwisie tuningu zyskujesz gwarancje, że zastosowane zmiany przyniosą określone korzyści. Już na etapie diagnozy otrzymujesz informacje o możliwym zwiększeniu potencjału silnika. Uzyskane zmiany są ponadto sprawdzane na hamowni. Chip tuning aut ciężarowych przeprowadzony w fachowym serwisie jest całkowicie bezpieczny i nie może być przyczyną negatywnych konsekwencji. 

 

Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search