Elektryczny Jaguar I-PACE

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Elektryczny Jaguar I-PACE to samochód o praktycznie bezszelestnym układzie napędowym. Powoduje to, że w ruchu miejskim czy parkingach może nie być zauważony przez osoby niewidome, niedowidzące czy pieszych uczestników ruchu.

Na potrzeby swojego nowego auta marka zaprojektowała dźwiękowy system ostrzegawczy AVAS (ang. Audible Vehicle Alert System). 

I-PACE to pierwszy samochód o napędzie elektrycznym Jaguara. System ostrzegawczy AVAS spełnia przepisy prawa, które dopiero mają wejść w życie w kolejnych latach. Inżynierowie producenta opracowali specjalny dźwięk słyszalny przy prędkościach do 20 km/h i przekraczający poziom 56dB(A), zgodnie z nowymi projektami przepisów.

W ramach testów przeprowadzonych przez Jaguara, dźwięk modelu I-PACE został oceniony przez członków brytyjskiej organizacji charytatywnej Guide Dogs for the Blind, wspierającej osoby dotknięte utratą wzroku. To także początek stałej współpracy pomiędzy tymi dwoma podmiotami.

ja-ipace2

– Brak hałasu emitowanego przez tradycyjny silnik w pojazdach elektrycznych stanowi problem dla pieszych, w tym osób niewidomych lub niedowidzących. Dotyczy to w szczególności niskich prędkości w centrach miast i na parkingach. Opracowaliśmy dźwiękowy system ostrzegawczy dla modelu I-PACE, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg. Naszej mogącej uratować życie technologii nie da się wyłączyć. Cieszymy się, że czołowa organizacja charytatywna pomagająca osobom z utratą wzroku Guide Dogs wspiera nas – najważniejsi w naszych testach produktowych są ludzie – stwierdził Iain Suffield, specjalista ds. technicznych aspektów systemów NVH w firmie Jaguar.

Inżynierowie Jaguara poświęcili cztery lata na opracowanie ścieżki dźwiękowej, która jest słyszalna, a przy tym dyskretna i nie jest słyszana wewnątrz pojazdu. Pierwsze próby stworzenia odgłosu zainspirowanego dźwiękiem statku kosmicznego rodem z filmów science fiction musiały zostać odłożone na półkę, gdy okazało się, że piesi reagują na niego spoglądając raczej ku niebu zamiast na drogę.

Inżynierowie przetestowali dźwięki w różnych sytuacjach, w tym w komorze bezechowej i w różnych miejskich sytuacjach, zanim zdecydowali się na ostateczny dźwięk dla modelu I-PACE. Jest on emitowany z głośnika umieszczonego za osłoną chłodnicy i jest słyszalny z każdego kierunku.

 

Nowy Jaguar I-PACE jest dostępny na polskim rynku od lipca br, ceny rozpoczynają się od 354 900 złotych brutto.

 

Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search