Eko chip tuning - mniejsze spalanie?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ekotuning – sposób na lepsze właściwości jezdne i mniejsze spalanie

 

Od kilkunastu lat w silnikach montowane są sterowniki Engine Control Unit (ECU). Ich rolą jest ograniczanie mocy pojazdu do bezpiecznych granic określonych przez producentów. To oznacza, że w praktyce, nasz samochód posiada nieco większą moc, którą można odzyskać właśnie przez ekotuning, czyli modyfikację sterownika w silniku. Profesjonalnie wykonana usługa nie ma żadnych negatywnych konsekwencji dla żywotności podzespołów.

 

W jaki sposób producent ogranicza możliwości pojazdu?

 

Niemal każdy silnik osobowy ma nieco większą moc niż przedstawiają to dane fabryczne. Osiągi zostały jednak ograniczone za sprawą specjalnego sterownika ECU, który wpływa na moment obrotowy, liczbę koni mechanicznych, emisję spalin. W ten sposób producent ustala bezpieczne granice dla pojazdu tak aby zmaksymalizować żywotność podzespołów silnika. Tyle tylko, że granica ta pozostawia spory margines bezpieczeństwa. Innymi słowy, za sprawą profesjonalnej modyfikacji sterownika można poprawić osiągi bez jednoczesnego obniżania żywotności silnika.

 

Na co wpływa eco tuning pojazdu?

 

Często pojęcia chip tuningu i ekotuningu są stosowane wymiennie. I rzeczywiście, w obu przypadkach mówimy o modyfikacji sterownika silnika. Tyle tylko, że chip tuning jako priorytet stawia lepsze osiągi. Z kolei ekotuning również korzystnie wpływa na moc, jednak tutaj kwestią priorytetową jest niższe zużycie paliwa. Wyspecjalizowani mechanicy dokonują takich modyfikacji sterownika, aby uzyskać idealne parametry sprzyjające żwawszej jeździe przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru paliwa. Co najważniejsze, dobrze przeprowadzona modyfikacja w żaden sposób nie zwiększa emisji spalin. Wręcz przeciwnie, można wydatnie przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń.

 

Jakie silniki są najbardziej podatne na ekotuning?

 

Najlepsze rezultaty można uzyskać w przypadku silników dieslowskich z turbodoładowaniem. Tutaj możliwe jest wyciśnięcie nawet dodatkowych 30% mocy silnika przy jednoczesnej redukcji spalania. Dobre wyniki eco tuning przynosi także w przypadku doładowanych silników benzynowych. Najmniejsze różnice chip tuningu widać w wolnossących silnikach benzynowych. Są również jednostki, które ze względu na swoją konstrukcję nie mogą zostać poddane eco tuningowi. W profesjonalnych warsztatach tuningowych można uzyskać szczegółowe informacje na temat potencjału ekotuningu zastosowanego w naszym aucie.

 

Gdzie wykonywane są usługi ekotuningu?

 

Należy pamiętać, że źle przeprowadzony ekotuning może nieść ze sobą negatywne konsekwencje w postaci znacznego obniżenia żywotności podzespołów. Dodatkowo można zauważyć zwiększoną emisję spalin. Z tego względu, osoby zainteresowane modyfikacją sterownika silnika powinny udać się do wyspecjalizowanych serwisów tuningowych. Tylko w takich miejscach możliwe jest przeprowadzenie profesjonalnego ekotuningu, który w żaden sposób nie zaszkodzi silnikowi. Co więcej, uzyskane różnice zostaną sprawdzone na hamowni. W ten sposób otrzymujesz gwarancję dobrze wykonanej usługi, która posłuży Twojemu autu.

Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search