Chip Tuning – czy warto?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Chip Tuning – czy warto zafundować swojemu autu ten zabieg?

Jeśli interesowałeś się chip tuningiem wcześniej, to z całą pewnością zauważyłeś, że ma on swoich gorących zwolenników jak i przeciwników. Jedni twierdzą, że jest to doskonały sposób na zwiększenie mocy silnika. Inni kontrargumentują, że taki zabieg obniża trwałość podzespołów i może niekorzystnie wpłynąć na spalanie. Otóż, wszystko zależy od jakości serwisu. Dobrze przeprowadzony chip tuning niesie ze sobą wyłącznie korzyści.

Na czym polega chip tuning?

Chip tuning to zabieg polegający na zwiększeniu mocy pojazdu poprzez odpowiednią modyfikację sterowników silnika. Bardzo często są one fabrycznie ustawione z dużym marginesem, który ma uchronić przed spadkiem żywotności podzespołów. Tyle tylko, że producenci bardzo często zawyżają ten margines. To oznacza, że możemy w bezpieczny sposób zmodyfikować oprogramowanie sterujące tak aby ta operacja nie wpłynęła niekorzystnie na żywotność i działanie silnika. Warto udać się do serwisu, który specjalizuje w się w chip tuningu silnika.

Chip tuning czy eco tuning?

Oprogramowanie silnika może zostać zmodyfikowane w dowolny sposób. W zależności od Twoich oczekiwań, mechanicy wprowadzą odpowiednie zmiany do sterownika. Chip tuning sprawia, że samochód ma więcej mocy co przekłada się zarówno na przyspieszenie, dynamikę jazdy oraz prędkość maksymalną. Z kolei eco tuning nie wpływa specjalnie na parametry jezdne, ale wprowadzone zmiany pozawalają w bardzo wyraźny sposób ograniczyć zużycie paliwa. Sam eco tuning również poprawia dynamikę jazdy, ale nie w takim stopniu co chip tuning.

Czy chip tuning jest bezpieczny dla samochodu?

Dobrze przeprowadzone modyfikacje sterownika w żaden sposób nie wpłyną niekorzystnie na auto. W Internecie możemy przeczytać, że chip tuning obniża żywotność podzespołów oraz może prowadzić do większego zużycia paliwa. Jest to tylko połowiczna prawda. Takie konsekwencje rzeczywiście mogą mieć miejsce przy źle przeprowadzonej modyfikacji. Dlatego w trosce o swój silnik powinniśmy wybierać wyłącznie renomowane serwisy, które specjalizują się w tuningu. Modyfikacja przeprowadzona zgodnie ze sztuką nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji.

Czy w każdym silniku można zastosować chip tuning?

Niestety nie. Modyfikacja chip tuningu sprawdza się przy większości silników, ale wyróżniamy także jednostki, które ze względu na swoją konstrukcję nie nadają się do modyfikacji. Warto także dodać, że niektóre silniki nadają się do chip tuningu znacznie lepiej od innych. Tu należy przede wszystkim wyróżnić jednostki dieslowskie z doładowaniem. W takich silnikach chip tuning daje najlepsze rezultaty. W Internecie można natrafić na katalogi, które prezentują efekty zabiegu w zależności od silnika. Pamiętajmy jednak, że są to dane orientacyjne. Rezultaty wprowadzonych modyfikacji można sprawdzić jedynie w wyspecjalizowanym warsztacie na hamowni.

Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search