Image

Usuwanie DPF/FAP


Głównym celem montowanego w dieslach filtra cząstek stałych (DPF) jest wyłapywanie niecałkowicie spalonego oleju napędowego. Są to chociażby cząsteczki sadzy, widoczne pod postacią czarnego dymu czy osadu. Wciąż badany jest wpływ spalin na zdrowie, przyjęte jest jednak przekonanie, że szkodą one środowisku. Z tego powodu wprowadzone zostały (i są zaostrzane z roku na rok) normy ograniczania ich emisji.

Filtr cząstek stałych dobrze sprawdza się w przypadku jazdy na długie dystanse. Dlaczego? Ponieważ do spalania sadzy dochodzi, gdy w wydechu powstanie wysoka temperatura i utrzyma się przez kilkanaście minut – co oznacza jazdę na wysokich obrotach przez dłuższy czas. Nie ma z tym większych kłopotów na długiej trasie, ale w mieście jest zupełnie niewykonalne. Krótkie dystanse i niskie obroty doprowadzają do zapchania i uszkodzenia delikatnego podzespołu.

Chiptuning – skuteczne rozwiązanie
Wielu kierowców decyduje się więc na usuwanie filtra DPF właśnie z powodu jego awaryjności. Wpływ na silnik i zwiększenie jego mocy także nie jest tu kwestią obojętną.
Oprócz fizycznego usunięcia elementu, konieczny jest także chiptuning. Ze sterowników silnika należy wyłączyć procedury obsługujące filtr DPF.

W naszym warsztacie w Łodzi przeprowadzamy chiptuning profesjonalnie – wyłączamy i usuwamy zbędne bądź problematyczne podzespoły i doprowadzamy do sytuacji, w której silnik pracuje znacznie wydajniej, niż kiedykolwiek. Doskonałe zaplecze pozwala nam na wprowadzanie modyfikacji tak, by auto nie różniło się wizualnie od stanu oryginalnego.

Image
Image

Oferujemy usługę polegającą na wyłączeniu i usunięciu filtra DPF.


Oferujemy usługę polegającą na wyłączeniu i usunięciu filtra DPF. Przed wyłączeniem procedury obsługi filtra DPF ze sterownika silnika, należy udrożnić układ wydechowy, poprzez wycięcie lub udrożnienie mechaniczne. Dzięki zapleczu mechanicznemu wycinamy filtry DPF tak, aby wszystko wyglądało jak w oryginale, czyli przed zabiegiem!


Zapraszamy do kontaktu: 793 005 903


Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search