Image

Usuwanie klap wirowych / gaszących 


Wprowadzenie klap wirowych miało być jednym z elementów, mających na celu redukowania szkodliwości spalin. Są one montowane w nowych silnikach typu diesel w samochodach wielu popularnych marek, w celu sprostania obowiązującym normom w zakresie ochrony środowiska.

Choć wspomniane rozwiązanie redukuje przenikanie do atmosfery toksycznych substancji, może okazać się niebezpieczne dla samochodu. Żaden producent nie wspomina o tym, co się stanie, gdy któraś część urwie się i wpadnie do silnika. Dlatego wcześniejsze zapobieganie takiej sytuacji pozwoli na znaczne oszczędności.

Firma Funware oferuje usuwanie klap wirowych w samochodach rozmaitych marek, co może zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych usterek. Dlaczego awaria klap wirowych jest niebezpieczna?Klapki montowane są w kolektorach dolotowych, który ze względu na swoją charakterystykę, są miejscem narażonym na gromadzenie się zanieczyszczeń, co w konsekwencji powoduje także powstawanie osadów na wspomnianych elementach. Nagromadzone lepkie zabrudzenia mogą utrudniać pracę klapek, a ostatecznie unieruchomić je.

Niektóre pojazdy informują kierowcę o wystąpieniu awarii za pośrednictwem komunikatów wysyłanych przez komputer pokładowy, jednak w przypadku, gdy samochody nie posiadają takiego systemu, może dojść do pęknięcia, a nawet urwania poszczególnych elementów, które mogą przedostawać się przez układ, uszkadzając poszczególne części samochodu, w tym m.in. tłoki,zawory, a w najgorszym wypadku silnik, co wiąże się z bardzo kosztowną naprawą. Dlatego warto rozważyć wcześniejsze usunięcie wspomnianego elementu kolektora dolotowego.

Usuwanie klap wirowych Dostępne są dwie metody usuwania klap wirowych, świadczone przez naszą firmę. Jedną z nich, jest zablokowanie mechanizmu przy pomocy specjalnego programu. Wspomniane rozwiązanie pozwala na unieruchomienie klapy wirowej poprzez przerwanie jej pracy w naturalny sposób, a tym samym zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii.

Innym sposobem, stosowanym przez Funware, jest całkowite usunięcie klap wirowych. Profesjonalny demontaż pozwala na bezpieczne użytkowanie samochodu, bez obaw o wystąpienie niebezpiecznej dla silnika awarii. Warto zaznaczyć, że usunięcie wspomnianego elementu nie zmieni sposobu pracy silnika oraz dynamiki pojazdu, co jest istotne dla wielu kierowców.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi usługami świadczonymi przez firmę Funware. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu!

 

Sposób na spadki mocy oraz nierówną pracę silnika

 

Oprogramowanie komputera przystosowane jest do zatrzymania obsługi klap kolektora ssącego, a prawidłowa diagnostyka pomaga potwierdzić wskazania do trwałego usunięcia tych klap wirowych. Na fachową pomoc możesz liczyć w naszym serwisie. Zapewniamy także kompleksową diagnostykę.

Image

Potrzebujesz usunąć klapy wirowe/gaszące? Zapraszamy do kontaktu:


 Zapraszamy do kontaktu: 793 005 903


Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search