Usuwanie Adblue / Nox

Silniki niektórych pojazdów zostają wzbogacone o system redukcji spalin, odpowiadający za rozkład tlenków azotu, znajdujących się w spalinach. Takie działanie ma na celu spełnienie normy dotyczącej ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza. W tym celu do układu wydechowego trafia Adblue – roztwór mocznika, który wchodząc w reakcję z tlenkami azotu, zmniejsza szkodliwość spalin.

Jednak Adblue może także powodować problemy z samochodem – szczególnie latem i zimą, gdy temperatura przekracza 30˚C bądź spada poniżej 11˚C. Upały powodują rozkład Adblue, natomiast zimą płyn zamarza, osadzając się na ściankach zbiornika, w formie kryształków. Bez podejmowania odpowiednich czynności, stężenie roztworu spada, a wraz z nim zmniejsza się skuteczność jego działania.

W takim przypadku, komputer pokładowy może wysyłać komunikat o wystąpieniu usterki, co zmusza silnik do przejścia w tryb awaryjny. Może także dojść do poważnej awarii pojazdu, której naprawa wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów.


Wyłączanie Adblue/ NOx

Jeśli system redukcji spalin ulega częstym usterkom, stale włącza się tryb awaryjny bądź na desce rozdzielczej nieustannie wyświetlają się niepokojące komunikaty, warto zdecydować się na wyłączenie Adblue. Dzięki niemu, możliwe będzie wyłączenie wszystkich elementów systemu, w których skład wchodzą m.in.:
  • pompa,
  • czujnik temperatury,
  • czujnik ciśnienia,
  • zbiornik Adblue
  • czujnik NOx kontrolujący poziom azotu.

Wyłączenie systemu Adblue – zalety

Wyłączenie systemu pozwala na przywrócenie satysfakcji z użytkowania pojazdu. W przypadku wystąpienia usterki w systemie redukcji spalin, nie będą pojawiały się komunikaty, a samochód nie będzie przełączany w tryb awaryjny, charakteryzujący się obniżeniem mocy.

Dodatkowo, wyłączenie Adblue wiąże się z oszczędnościami. Dzięki niemu, zmniejsza się zużycie paliwa, przez co samochód staje się bardziej ekonomiczny. Dodatkowo, przestaje być konieczne kupowanie płynu.

Warto zaznaczyć, że profesjonalne wyłączenie Adblue zapewnia pełną sprawność pojazdu. Dodatkowo, na życzenie Klienta, w każdej chwili możliwe jest przywrócenie pracy systemu redukcji spalin.
Image

Oferujemy usługę polegającą na wyłączeniu Adblue / Nox.


Zapraszamy do kontaktu: 793 005 903


Siedziba

Wardzyn Stary 30
95-006 Brójce, woj. łódzkie
Email: funware.chiptuning@gmail.com
Tel.: +48 793 005 903
NIP: 7282734052

Nasze usługi

  Chiptuning Łódź
  Ecotuning
  Usuwanie filtra DPF/FAP
  Regeneracja Filtra DPF/FAP
  Naprawa Filtra DPF/FAP
  Usuwanie zaworu EGR
  Hamownia
  Usuwanie limiterów prędkości i obrotów RPM
  Wodorowanie silników
  Czyszczenie zaworów ssących i kanałów dolotowych

Godziny otwarcia

Poniedziałek:8:00-16:00
Wtorek:8:00-16:00
Środa:8:00-16:00
Czwartek:8:00-16:00
Piątek:8:00-16:00
Sobota: Kontakt tylko SMS
Niedziela:zamknięte
 
Po godzinie 16:00 kontakt wyłącznie SMS

Search